آبسردکن ایستاده و رومیزی

آبسردكن٤ شير مخزن ٥٠ ليتر كمپرسور دانفوس بدنه و وان استيل عايق پلى يورتان چرا کیفیت آب اهمیت دارد آبسردکن بدون منبع
آبسردکن بدون منبع
9 دسامبر, 2021
آبسردکن صنعتی در اصفهان قیمت آبسردکن عمومی
قیمت آبسردکن عمومی
25 دسامبر, 2021

راهنمای جامع خرید آبسردکن ایستاده و رومیزی

امروزه دسترسی راحت و سریع به آب آشامیدنی در ادارات، نهادهای دولتی، نهادهای آموزشی و درمانی به یک آپشن رفاهی بسیار مهم تبدیل شده است. بهترین راه برای رسیدگی به این نیاز جامعه، آبسردکن ایستاده می‌باشد.در ادامه بررسی میکنیم که آب سردکن چیست؟ انواع مختلف آن کدامند؟ معیارهای مناسب برای خرید آبسردکن کدامند؟

 

آبسردکن چیست؟

آبسردکن دستگاهی است که برای استفاده از آب سرد یا گرم از آن استفاده می‌شود. البته همه‌ی آبسردکن‌ها قابلیت تحویل آب گرم را ندارند. آبسردکن از بخش‌های متفاوتی تهیه شده است که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

  • مخزن: همه‌ی آبسردکن‌ها چه قدیمی و چه جدید یک بخش برای ذخیره‌ی آب دارند که به آن مخزن می‌گویند. مخزن استفاده شده در تمامی آبسردکن‌ها به گونه ای طراحی میشود که کمترین واکنش شیمیایی را با آب یا مواد محلول داشته باشند. امروزه اکثر مخزن‌ها از جنس پلاستیک فشرده هستند و طول عمری طولانی دارند.
  • صافی: اکثر آبسردکن‌های امروزی مجهز به بخشی به نام صافی یا دستگاه تصفیه‌ی آب هستند. این بخش از آبسردکن‌ها معمولا چندین لایه صافی کوچک را شامل میشود تا میزان ناخالصی احتمالی آب به کمترین حد ممکن برسد. البته آبسردکن ایستاده و رومیزی نیازی به به این بخش ندارند؛ چرا که منبع آب آنها بصورت گالون‌های بزرگ هستند که آب تصفیه شده دارند. این قطعه هر چند سال یکبار باید تعویض شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.
  • موتور خنک کننده: این قطعه که مهمترین و حساس ترین قطعه‌ی آبسردکن‌ها بخصوص آبسردکن ایستاده می‌باشد، قلب تپنده‌ی دستگاه است که وظیفه‌ی آن سرد کردن آب می‌باشد. مکانیزم این بخش بسیار شبیه کمپرسور یخچال می‌باشد و دمای آب را تا حد ممکن پایین می‌آورد تا حس خوشی در مصرف کننده ایجاد شود.
  • موتور گرم کننده: این قطعه که در هر آبسردکن ایستاده و دیواری امروزی وجود دارد وظیفه‌ی گرم کردن آب در مخزن خاص را دارد. البته این قطعه هیچوقت نمی‌تواند آب را به نقطه‌ی جوش برساند و اکثرا توان حداکثری آن افزایش دمای آب تا 50-60 درجه‌ی سلسیوس می‌باشد. در برخی از آبسردکن‌ها این نقطه بخشی از موتور سرد کننده است و در صورت خرابی عملا آبسردکن را بی‌مصرف می‌کند.

انواع مختلف آبسردکن

آبسردکن‌ها از لحاظ کارایی به سه دسته‌ی کلی زیر تقسیم میشوند:

  • مخزن‌دار: این آبسردکن‌ها که به سیستم لوله کشی متصل می‌شوند، داری یک شناور می‌باشند تا در صورت کاهش حجم آب، کمبود را جبران کنند. معمولا در شرکت‌های بزرگ و مکان‌هایی که مصرف آب زیادی دارند از این نوع آبسردکن‌ها استفاده می‌شود.
  • بابلر: این آبسردکن‌ها دارای مخازن گالونی قابل تعویض هستند که پس از هر بار استفاده باید تعویض بشوند و با مخزن پر جابه‌جا شوند. این سیستم برای مکان‌هایی که مصرف آب پایینی دارند قابل استفاده است. این آبسردکن‌ها شامل آبسردکن ایستاده و رومیزی می‌شوند.
  • آنی: این سیستم که از سال 2007 میلادی به صورت رسمی ثبت گردیده است، امکان لوله‌کشی آب سرد به تمامی نقاط یک مرکز را دارد و درواقع یک سیستم سرمایشی برای آبرسانی به مکان‌های مختلف یک ساختمان می‌باشد. این آبسردکن‌ها ابعاد مختلفی از یک شیر تا سیستم پکیجی دارند.

معیارهای خرید آبسردکن

برای خرید آبسردکن باید توجه زیادی به بودجه‌ی شما و میزان آب مصرفی داشت. در صورتی که میزان نفرات و مصرف آب مکان مورد نظر شما کم باشد، پیشنهاد ما آبسردکن ایستاده یا آبسردکن رومیزی می‌باشد اما اگر مصرف آب شما بیشتر است، از آبسردکن‌های مخزن‌دار یا آنی (بسته به بودجه‌ی مورد نظر) استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button