آبسردکن بهداشتی

همه چیز درباره اهمیت عایق بندی سردخانه
اهمیت عایق بندی سردخانه
10 جولای, 2021
مشخصات آبسردکن خوب
مشخصات آبسردکن خوب
12 آگوست, 2021
نمایش همه
آبسردكن ٣ شير مخزن ٣٥ ليتر استن استيل عايق تزريق كمپرسور دانفوس

آبسردكن ٣ شير مخزن ٣٥ ليتر استن استيل عايق تزريق كمپرسور دانفوس

آشنایی با آبسردکن های بهداشتی

آبسردکن بهداشتی باید ویژگی های خاصی داشته باشد، بدنه این آبسردکن نباید جذب کننده میکروب ها و میکروارگانیسم ها باشد. قارچ ها و سایر میکروب های رایج در محیط باید از حیطه آبسردکن دور نگه داشته شوند. برای این کار لازم است آبسردکن شما دارای محافظ باشد.

در این صورت آلودگی کمتری به آبسردکن شما نفوذ خواهد کرد. در صورتی که بهداشت کافی در استفاده از این آبسردکن ها رعایت نشود، مشکلات بسیار زیادی برای شما ایجاد خواهد شد. آبسردکن  باید آب سرد و مطبوع و سالمی را به شما ارائه دهد. امروزه میکروب های زیادی ممکن است در آب وجود داشته باشد.

بدترین انواع ویروس ها و میکروب ها به راحتی از طریق آب و غذا به انسان منتقل می شود. از این رو تهیه آبسردکن  بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است. برای مثال تصور کنید که آب شما آلوده به نیترات زیاد باشد. در این صورت بیماری های زیادی در بدن شما ایجاد می شود و سبب بروز بیماری هایی مثل سندروم کودکان آبی خواهد شد.

آبسردکن بهداشتی

مهم ترین علت ایجاد آب بدبو

آبسردکن بهداشتی به صورت معمولی آب بدبویی ایجاد نمی کند. ممکن است اختلال در روند کار این آبسردکن سبب ایجاد آب بدبو و ناخالص شود. بوی نامطبوع آب به علت قرار گرفتن قارچ ها و میکروارگانسیم های خاصی در سطح آب ایجاد می شود. این میکروب ها در دمای 27 تا 40 درجه سانتی گراد رشد چشمگیری خواهند داشت.

برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع باید از رشد بیشتر این میکروب ها جلوگیری کرد. آبسردکن بهداشتی باید سلاح های ویژه ای برای مبارزه با این میکروب ها داشته باشد و از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری کند. وجود میکروب در آب علاوه بر ایجاد بو و طعم بد، سبب بد رنگ شدن و کدر شدن آب نیز می شود. آبسردکن بهداشتی از تمامی این موارد جلوگیری خواهد کرد.

قسمت های مختلف آبسردکن بهداشتی

آبسردکن بهداشتی از چند بخش مهم تشکیل شده است که هر کدام وظیفه بسیار مهمی در این دستگاه دارند. قسمت های سرد کننده و گرم کننده از مهم ترین اجزای موجود در این نمونه از آبسردکن ها می باشد.

در محفظه مربوط به قسمت سرد کننده، گازهای خاصی به آب انتقال داده می شود و فرایند خنک سازی آب را انجام می دهد. شبکه آبسردکن و کمپرسور وظیفه متعادل سازی آب را بر عهده خواهد داشت. در زمان استفاده، آب مصرفی به شیرهای مخصوص انتقال داده می شوند.

قسمت گرم کننده در آبسردکن ، دارای لوله خروجی مجزایی است و به وسیله شیلنگ پلاستیکی خاصی آب در این لوله انتقال داده می شود. المنت موجود در مخزن تعبیه شده در دستگاه، وظیفه ایجاد آب گرم و بهداشتی را بر عهده دارد. آب در این ناحیه به وسیله المنت جوشیده شده و شیرهای برقی وظیفه انتقال این آب به مخزن ها را بر عهده خواهند داشت. در آخر از طریق این مخزن ها آب به بیرون هدایت می شود. فشار مخزن آب در لوله ها سبب می شود که آب با فشار بسیار زیادی به بیرون انتقال داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button