آبسردکن صنعتی در اصفهان

بهترین یخچال روباز اصفهان
بهترین یخچال روباز اصفهان
23 دسامبر, 2019
یخچال و فریزر صنعتی
یخچال ها و فریزرهای صنعتی
18 مارس, 2020

آبسردکن صنعتی در اصفهان

همه ما عاشق آب خنکی هستیم که از آبسردکن صنعتی در اصفهان می نوشیم چه در پارک ، شرکت ها و مدرسه باشد. اما برای اکثر ما ، چگونگی این اتفاق  که ا با لمس یک شیرآب است  ، مشخص نیست.

انواع آبسردکن صنعتی در اصفهان

  • برخی از دستگاه های آبسردکن دارای فیلتر تصفیه آب بوده و از یک بطری آب مورد نیاز خود را تامین می کنند.
  • دیگر آبسردکن ها نیز آب مستقیم از یک خط آب شهری ارائه می دهند.

طریقه کار آبسردکن صنعتی

در داخل آبسردکن شیری است که مانع از ورود آب از بطری به آبسردکن می شود. آب داخل آبسردکن به یک مخزن تغذیه وارد می شود، جایی که با استفاده از یک مبرد منجمد می شود. یک مبرد مایع خنک کننده است که در لوله هایی که در نزدیکی مخزن در آبسردکن واقع شده اند، گردش می کند. این مبرد به دلیل فشار در لوله هایی که توسط یک کمپرسور داخل ابسردکن ساخته شده است، از مایع به گاز تغییر می کند، زیرا در لوله ها به سمت مخزن حرکت می کند. گاز خنک شده در لوله آب از طریق یک دریچه اب داخل مخزن را سرد تر می کند.

هنگامی که مبرد در قالب گاز قرار می گیرد و در لوله ها گردش می کند، توانایی جذب گرما را از آب موجود در مخزن به وجود می آورد و آب سرد با طراوت آن را به راحتی در دسترس قرار می دهد. حرارت در مبرد سپس از کولر آب خارج می شود

ابسرد با یک دستگاه توزیع کننده اب سرد و، یک محصول رایج است که در دفاتر ، بیمارستان ها ، مدارس و خانه ها یافت می شود. ابسردکن جایگزینی و یک منبع بهداشتی اب را برای گروه های بزرگ فراهم می کند. در حالی که همه ابسرد کنها آب خنک کننده ای را ارائه می دهند ، برخی از مدل ها هم آب داغ و هم سرد را تأمین می کنند. برخی از مدل ها حتی آب کافی را برای استفاده در سوپ ها یا سایر غذاهای فوری فراهم می کنند. گذشته از واحدهایی که آب گرم را ارائه می دهند ، دو نوع اصلی ابسردکن  وجود دارد. که هر دو اب سرد را تامین می کنند ، ، اما هر یک اب را از منبعی دریافت می کنند.

مدل اول ابسردکن ها از یک مخزن اب که باید پر شود استفاد می کند و می توانند به صورت پایین یا بالا باشند. ولی ابسردکن هایی  هستند که از منبع اب شهری پر می شوند و به اب شهری متصل هستند و ممکن است اب را نیز تصفیه کنند. هر دو نوع ابسرکن  دارای سوئیچ روشن / خاموش هستند که عملکرد سرمایش و / یا گرمایش را کنترل می کند.

 

خنک کردن آبسردکن

اکثر آبسردکن ها و همچنین ابسردکن های صنعتی فروشگاه وفایی در اصفهان عموما از یک روش برای خنک کردن آب استفاده می کنند .

ابسردکن ها دارای مخزنی در داخل هستند که مقدار مشخصی از آب را در خود نگه می دارد. مخزن مکانی است که آب توسط یک مبرد یا از طریق گرمای الکتریکی خنک می شود. ابسردکن ها  با استفاده از مبرد از یک کمپرسور درون دستگاه استفاده می کنند. این ماده شیمیایی توانایی جذب گرما را دارد و باعث خنک شدن آب درون مخزن می شود. هنگامی که مبرد از سیستم ابسردکن عبور می کند ، فشرده می شود و به یک گاز تبخیر می شود. گاز گرمای اطراف مخزن را جذب می کند ، که آب درون مخزن را خنک می کند. هنگامی که مردم آب را تخلیه می کنند ، دستگاه دوباره مخزن را دوباره پر کرده و روند کار دوباره آغاز می شود. اگر مخزن آب در حین پخش به طور کامل خالی شود و وقتی مردم آب را تخلیه می کنند ، دستگاه دوباره مخزن را دوباره پر می کند و روند کار دوباره شروع می شود. در صورت خالی بودن مخزن آب در حین پخش ، چند دقیقه طول خواهد کشید تا کولر آبی آب را تا دمای کم خنک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button