آیا آب بطری آب معدنی مناسب نوشیدن است

مصرف برق ابسردکن
مصرف برق آبسردکن
18 می, 2022
تاثیر وجود آبسردکن در سلامت بدن و قلب
تاثیر وجود آبسردکن در سلامت بدن و قلب
30 می, 2022

آیا آب بطری مناسب نوشیدن است؟

در پاسخ به سوال اینکه آیا آب بطری آب معدنی مناسب نوشیدن است بسیاری از مردم به بطری آب معدنی به عنوان یک انتخاب امن، تمیز، و خوشمزه و آسان برای نوشیدن آب نگاه می کنند.

یکی از سوالاتی که بیشتر در مورد آب بطری پرسیده می شود این است که “چه مدت طول ماندگاری دارند ؟ پاکیزگی دلیل اولیه ای است که بسیاری از مردم در ابتدا این آب را می خرند. بنابراین، شما می خواهید کاملا مطمئن شوید که آب آشامیدنی که می نوشید امن و تمیز است.

به طور کلی تاریخ انقضایی برای آب وجود ندارد و مسائل ایمنی دیگر ممکن است بر آب درون بطری پلاستیکی اثر بگذارد.

به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان آب بطری توصیه می کنند که بیش از دو سال آب درون بطری را نگه ندارید.

 

مسائل بالقوه خراب شدن آب در بطری

 

تجزیه مواد شیمیایی در بطری

اولین مسئله عمده، و شاید شناخته شده ترین مسئله، ناشی از مواد شیمیایی موجود در خود بطری است. از آنجا که همانطور که توسط FDA بیان شد، خود آب منقضی نخواهد شد. بنابراین، هر گونه مسائل ایمنی بالقوه توسط بطری پلاستیکی ایجاد خواهد شد.

آب به طور معمول در بطری هایی بسته بندی می شوند که از پلی اتیلن با تراکم بالا (HDPE) یا پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته شده اند. نقطه خطر با این بطری ها این است که پس از قرار گرفتن در معرض گرمای بالا، پلاستیک در واقع ممکن است ذوب شود و به خود آب آشامیدنی وارد شود.

مصرف این مواد شیمیایی به طور بالقوه کاملا خطرناک است، و می تواند منجر به انواع مسائل مختلف بهداشتی بسته به مقدار مصرف شده شود.

شما نباید آب بطری در منطقه ای در معرض گرمای شدید را مصرف کنید.

 

طعم

دلیل دوم که شما ممکن است به نوشیدن آب بطری شک کنید طعم آن می باشد. به عبارت ساده تر طعم آب در طول زمان تغییر می کند. حتی آب بطری پلمپ شده در معرض بیت های کوچکی از هوای خارج قرار خواهد گرفت. با مخلوط شدن هوا با آب در بطری، طعم آن را تغییر می دهد که برای نوشیدن مناسب نیست.

 

آب بطری باز چطور؟

تا این مرحله، ما روی آب درون بطری صحبت  کرده ایم که پلمپ شده است. ولي وقتي پلمپ آن باز باشد چطور؟

به طور کلی، آب بطری باز شده برای بیش از چند روز خوب خواهد بود. پس از این نقطه، آب با هوا مخلوط خواهد شد،  طعم ناخوشایندی میگیرد مانند  لیوانی آب را تصور کنید که یک شب روی پیشخوان گذاشتید مزه عجيبي خواهد داشت.

 

همانطور که در طول این مقاله دیده اید، عامل اصلی که بر ماندگاری آب بطری تأثیر می گذارد مربوط به شرایطی است که در آن نگهداری می شد. برای جلوگیری از هر گونه خطرات بالقوه، شما باید مطمئن باشید که آن را به درستی  نگه داری کنید.

شما باید آب بطری شده را در یک مکان خنک و خشک و دور از هر گونه مواد شیمیایی خطرناک  ذخیره کنید.

بهترین راه حل نوشیدن آب سالم و خنک و همیشه در دسترس خرید آبسردکن از شرکت آبسردکن اصفهان وفایی می باشد .
منبع www.greenerchoices.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button