اهمیت عایق بندی سردخانه

تمیز نگه داشتن سردخانه
تمیز نگه داشتن سردخانه
1 جولای, 2021
آبسردكن ٣ شير مخزن ٣٥ ليتر استن استيل عايق تزريق كمپرسور دانفوس
آبسردکن بهداشتی
4 آگوست, 2021

اهمیت عایق بندی سردخانه

عایق بندی سردخانه ها و یخچال ها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کیفیت عایق بندی این اماکن با عمر مواد نگهداری شده در آنها و میزان اتلاف انرژی بستگی مستقیم دارد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی اهمیت عایق بندی سردخانه و روش های انجام آن بپردازیم.

جلو گیری از اتلاف سرما و محیط های سرد یکی از موارد پر اهمیتی است که بسیاری از کارخانه های تولید مواد غذایی به آن توجه می کنند و هزینه های گزافی برای آن پرداخت می کنند.

عنوان اصلی محتوا:همه چیز درباره اهمیت عایق بندی سردخانه
خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)عایق بندی سردخانه ها و یخچال ها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کیفیت عایق بندی این اماکن با عمر مواد نگهداری شده در آنها و میزان اتلاف انرژی بستگی مستقیم دارد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی اهمیت عایق بندی سردخانه و روش های انجام آن بپردازیم.

متنوع ترین و با کیفیت ترین   آبسرد کن ها و یخچال صنعتی در اصفهان فروشگاه وفایی

عایق کردن چیست؟

عایق یعنی هر آنچه که مانع عبور جرم و انرژی شود. عایق کردن یا عایق‌کاری به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی به صورت نفوذ یا خروج سرما، گرما و یا رطوبت و صدا به داخل یا  برعکس است. معمولا عایق‌کاری با پسوند مرتبط با آن به کار می‌رود، به عنوان مثال در مطلب پیشِ رو ما قصد داریم روش‌های عایق کردن سرما  را توضیح دهیم.

اهمیت عایق بندی  بر اساس چه مواردی است؟

از دیرباز بحث اهمیت عایق بندی وسایل سرمایشی  در بین مردم وجود داشته است، در قدیم مردم با استفاده از مصالح ساختمانی طبیعی و معدنی مانند پشم سنگ، سیمان و … اقدام به عایق بندی سردخانه ها می کردند. اما امروزه این عایق بندی با استفاده از مواد پلیمری مانند پلی یورتان، ساندویچ پنل و پلی استایرن انجام می شود که برخی از این مواد به عنوان عایق دیواری و سطحی و برخی به عنوان عایق سقفی مورد استفاده قرار می گیرند.

عایق بندی از این لحاظ مورد اهمیت است که مواد غذایی باید با عمر بیشتر و کیفیت بهتری نگهداری شوند.

جلوگیری از اتلاف سرما باید به گونه ای صورت گیرد که دمای سردخانه بر اثر عوامل جزئی کم و زیاد نشود، میزان اتلاف انرژی برق کم شود و فشار کمتری به کمپرسورهای تولید کننده سرما وارد گردد.

عایق بندی سردخانه باید به گونه ای انجام شود که میزان نفوذ گرما و خروج سرمای کمی داشته باشد. خواص فیزیکی و شیمیایی خوبی داشته باشد و بتواند محدوده دمایی تنظیم شده در سردخانه را حفظ کند.

درجلو گیری از اتلاف سرما باید به این نکته نیز دقت کرد که مواد عایق بندی قابل اشتعال نباشد و از قیمت کمی برخوردار باشد. این عایق ها باید ضد باکتری باشند. دارای وزن کم اما مقاومت بالایی باشند و در برابر عوامل فرسایشی نیز طاقت بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button