تمیزکردن آبسردکن

مخزن دستگاه آبسردکن
مخزن دستگاه آبسردکن
26 سپتامبر, 2021
آبسردكن٤ شير مخزن ٥٠ ليتر كمپرسور دانفوس بدنه و وان استيل عايق پلى يورتان چرا کیفیت آب اهمیت دارد آبسردکن بدون منبع
چرا کیفیت آب اهمیت دارد
18 اکتبر, 2021

تمیزکردن آبسردکن

تمیزکردن آبسردکن از مهم ترین کارها برای سلامتی افراد است زیرا  آب تازه و تمیز برای یک  زندگی سالم ضروری است . بدن ما 60 درصد از آب تشکیل شده است و مقداری از آن را از طریق انواع فعالیت های روزانه از دست می دهیم . ذخایر آب بدن ما باید مرتباً پر شود تا ما را شاد و سالم نگه دارد. آبسردکن  از دیرباز منبع آب آشامیدنی بهداشتی بوده  اند .

خوشبختانه آبسردکن ها  در حال حاضر یک گزینه مناسب برای محیط زیست ، صرفه جویی در هزینه و  تهیه آب آشامیدنی سالم است ! این ابزار مدرن راهی مناسب برای تأمین آب آشامیدنی در هر محیطی هستند. درست مانند هر دستگاه دیگر ، آبسردکن ها برای انجام وظایف  خود نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.

نظافت و ضدعفونی دوره ای کولر آبی شما بهترین راه برای اطمینان از ایمنی آب آشامیدنی دستگاه است. با تمرین معمول در نگهداری کولر آبی بدون بطری ، می توانید از کولر آبی خود و همچنین سلامت هر کسی که از آن استفاده می کند محافظت کنید !

آبسردكن٤ شير مخزن ٥٠ ليتر كمپرسور دانفوس بدنه و وان استيل عايق پلى يورتان

آبسردكن٤ شير مخزن ٥٠ ليتر
كمپرسور دانفوس
بدنه و وان استيل
عايق پلى يورتان

مانند هر پروژه نظافت ، تعمیر و نگهداری منظم سیستم تمیزکردن آبسردکن بدون بطری شما به برخی ابزارها و وسایل نیاز دارد. در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید:

 

آبسردکن  تقریباً ماهی یکبار باید تمیز شود تا از رشد باکتری در آب جلوگیری شود.  اولین قدم برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن آبسردکن ، تهیه محلول ضدعفونی کننده است . برای انجام این کار ، یک قاشق غذاخوری سفید کننده خانگی بدون بو به یک گالن آب در ظرفی که برای این فعالیت انتخاب کرده اید اضافه کنید. مرحله بعدی این است که دستگاه را از پریز برق جدا کنید. اکنون شما آماده شروع تمیز کردن و ضدعفونی کردن هستید!

تمیزکردن آبسردکن را با پاک کردن قسمت بیرونی شروع کنید. این کار را می توانید با آب گرم و صابون یا محلول سفید کننده خود انجام دهید. آبسردکن ، درپوش و شیرهای آب را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که شیرها را کاملاً پاک می کنید ، زیرا این شایع ترین مکانی است که باکتری ها جمع می شوند. پس از اتمام کار ، از حوله های کاغذی برای خشک کردن دستگاه استفاده کنید. هنگامی که نمای بیرونی دستگاه تمیز است ، می توانید جلو بروید و هرگونه آب باقی مانده در مخزن را از طریق شیرهای آب تخلیه کنید. اکنون شما آماده تمیز کردن فضای داخلی آبسردکن خود هستید!

اگر آبسردکن شما مجهز به آب گرم و آب سرد است ، برای ایمنی شما بسیار مهم است که این مرحله بعدی را از دست ندهید: از دوشاخه یا چوب پنبه ای که برای مخزن آب گرم دارید استفاده کنید. این باعث می شود محلول ضدعفونی کننده به مخزن آب گرم نفوذ نکند و شما را از احتمال بلعیدن مایع سفید کننده محافظت  کند. مخزن آب گرم نیازی به تمیز کردن با محلول ضدعفونی کننده ندارد ، زیرا گرمای مخزن به عنوان یک ضدعفونی کننده مداوم عمل می کند.

اولین قدم برای تمیزکردن آبسردکن فضای داخلی دستگاه این است که از یک حوله کاغذی خشک برای پاک کردن هر فیلد استفاده کنید. در مرحله بعد ، می توانید جلو بروید و محلول ضدعفونی کننده خود را داخل دستگاه بریزید. پس از ریختن محلول ضدعفونی کننده ، باقی مانده مخزن را با آب معمولی پر کنید. اجازه دهید محلول به مدت 15 دقیقه داخل کولر بماند و سپس مخزن را با استفاده از شیرهای آب تخلیه کنید. پیشنهاد می شود این روش را دو یا سه بار تکرار کنید تا از ضدعفونی کامل اطمینان حاصل کنید. پس از اتمام این فرآیند ، داخل آبسردکن  شما ضدعفونی شده و آماده استفاده است!

آخرین مرحله در تمیز کردن و ضدعفونی کردن آبسردکن این است که برخی از قطعات خارجی دستگاه را برای ضدعفونی کردن جدا کنید. محافظ آب را از قسمت بالای دستگاه و بافل را از داخل مخزن جدا کنید. همچنین شیرهای آب را از قسمت جلوی آبسردکن بردارید. می توانید این قطعات را در سینک ظرفشویی خود با آب گرم و صابون ظرف ملایم بشویید. حتماً بعد از ضدعفونی کردن آنها را کاملاً بشویید. هنگامی که آنها تمیز شدند ، می توانید آنها را مجدداً به آبسردکن خود بچسبانید! پس از انجام این مراحل ، آبسردکن شما به همان اندازه تازه و تمیز خواهد بود که خریداری کرده اید و آب آشامیدنی سالم و تمیز را برای همه افرادی که از آن استفاده می کنند تضمین می کند.

متنوع ترین و با کیفیت ترین   آبسرد کن ها و یخچال صنعتی در اصفهان فروشگاه وفایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button