تمیز نگه داشتن سردخانه

علائم هشداردهنده دما سردخانه
علائم هشداردهنده دما سردخانه
23 ژوئن, 2021
همه چیز درباره اهمیت عایق بندی سردخانه
اهمیت عایق بندی سردخانه
10 جولای, 2021

همه چیز درباره تمیز نگه داشتن سردخانه

تمیز نگه داشتن سردخانه : سردخانه محیطی برای نگهداری مواد غذایی، دارویی و … می باشد. به همین دلیل باید تمیزی آن را مورد توجه قرار داد و برای آسیب ندیدن محصولات نگهداری شده در آن از روش های نظافتی مناسبی استفاده کرد. ما نیز در این مقاله قصد داریم در مورد روش های تمیز نگه داشتن سردخانه صحبت کنیم.

کلمه کلیدی مرتبطسردخانه
خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)سردخانه محیطی برای نگهداری مواد غذایی، دارویی و … می باشد. به همین دلیل باید تمیزی آن را مورد توجه قرار داد و برای آسیب ندیدن محصولات نگهداری شده در آن از روش های نظافتی مناسبی استفاده کرد. ما نیز در این مقاله قصد داریم در مورد روش های تمیز نگه داشتن سردخانه صحبت کنیم.

متنوع ترین  آبسرد کن و سردخانه و یخچال صنعتی در اصفهان فروشگاه وفایی

معرفی روش های تمیز نگه داشتن سردخانه

نظافت یک سردخانه را می توان با توجه به مواد نگهداری شده در آن به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه و توسط مواد خاصی انجام داد.

وجود کپک و باکتری در یک سردخانه و یا در داخل محصولات نگهداری شده در آن، می تواند به تمام سردخانه و محصولات دیگر موجود در آن آسیب وارد کند. زیرا کپک ها به سرعت در محیط های مرطوب رشد می کنند.

افراد باید دقت کنند که مواد غذایی ناسالم را به سردخانه وارد نکنند و یا هر هفته محصولات تاریخ گذشته و آسیب دیده را از سردخانه خارج کنند.

باید محیط داخلی سردخانه اعم از سطوح کف، دیوارها و سقف ها را با استفاده از مواد مختلف شیمیایی شست و شو داد و محل های شسته شده را خشک کرد.

از دیگر موارد برای رعایت نظافت در محیط سردخانه می توان به از بین بردن نشتی های گاز، آب و … اشاره کرد. برای سردخانه ها باید از دستگاه های بخارشکن استفاده کرد تا از پوسیدگی دیوارها و سقف ها جلوگیری شود.

باید هر چند وقت، تمام تجهیزات استفاده شده در سردخانه ها را چک و روغن گیری کنیم تا مشکلات آنها، سبب خراب شدن مواد نگهداری شده در سردخانه ها نشود.

مورد دیگر اینکه افرادی که به سردخانه وارد می شوند و در آن کار می کنند، باید دارای لباس های مخصوصی باشند. زیرا پوشش های نامشخص می تواند انواع آلودگی های بیرون از سردخانه را به محیط داخل منتقل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button