دمای انجماد سردخانه صنعتی  

تجهیزات سرمایشی مواد غذایی وسیع
تجهیزات سرمایشی مواد غذایی وسیع
3 ژوئن, 2021
علائم هشداردهنده دما سردخانه
علائم هشداردهنده دما سردخانه
23 ژوئن, 2021

دمای انجماد سردخانه صنعتی

 

کلمه کلیدی اصلیدمای انجماد سردخانه صنعتی
خلاصه محتواانواع سردخانه ها عموما محلی برای نگهداری مواد غذایی و افزایش زمان نگهداری آنها هستند. دمای هر سردخانه با توجه به نوع محصول متفاوت است. برخی از محصولات فقط نیاز به سرد شدن دارند. اما برخی باید منجمد شوند تا فاسد نشوند و عمرشان طولانی شود و ما در این مقاله به بررسی دمای انجماد سردخانه صنعتی می پردازیم.

 

همه چیز درباره دمای انجماد سردخانه 

دمای انجماد سردخانه صنعتی : انواع سردخانه ها عموما محلی برای نگهداری مواد غذایی و افزایش زمان نگهداری آنها هستند. دمای هر سردخانه با توجه به نوع محصول متفاوت است. برخی از محصولات فقط نیاز به سرد شدن دارند.

اما برخی باید منجمد شوند تا فاسد نشوند و عمرشان طولانی شود و ما در این مقاله به بررسی دمای انجماد سردخانه  می پردازیم.

 

دسته بندی دمای انجماد سردخانه 

انواع سردخانه ها به چهار دسته بالای صفر و زیر صفر، دمای سریع انجماد و دمای دو مرحله ای تقسیم بندی می شوند که هر کدام دارای دمای مخصوص به خود می باشند و برای نگهدای مواد خاصی به کار می روند.

سردخانه ها و یا تونل های انجماد برای گوشت ها و منجمد کردن سریع آنها و سردخانه های دو مرحله ای برای مواد غذایی مانند بستنی که نیاز به دماهای مختلفی دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

دمای سردخانه های بالای صفر تا چهار درجه است که برای نگهداری میوه ها، سبزیجات و لبنیات مورد استفاده قرار می گیرند. اما در سردخانه های زیر صفر درجه ، دما در محدوده صفر درجه تا منفی 18 درجه قرار می گیرند که از این سردخانه ها برای نگهداری گوشت های دامی و حیوانات دریایی استفاده می شود.

تونل انجماد نیز سردخانه هایی هستند که تا دمای منفی 40 درجه را تحمل می کنند. این سردخانه ها محصولات را تا دمای منفی 18 درجه به طور خیلی سریع منجمد می کنند.

اما در نوع سردخانه های دو مرحله ای محصولات در دماهای مختلف تا منفی 40 درجه نگهداری می شوند.

در سردخانه های بالای صفر درجه محصولات تا مدت کوتاهی نگهداشته می شوند و زودتر فاسد می شوند. اما در سردخانه های زیر صفر درجه مدت زمان نگهداری محصولات بیشتر است زیرا در حالت یخ زده و انجماد قرار می گیرند.

متنوع ترین  آبسرد کن و یخچال صنعتی در اصفهان فروشگاه وفایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button