سالم ترین آب برای نوشیدن در آبسردکن وفایی متصل به آب شهری

آیا نوشیدن آب استرس را کاهش می دهد ؟
آیا نوشیدن آب استرس را کاهش می دهد ؟
29 ژوئن, 2022

سالم ترین آب برای نوشیدن چیست؟

سالم ترین آب برای نوشیدن : هر روز مقدار زیادی آب در غذاها، نوشیدنی هایی مانند قهوه یا چای و آب خالص برای نوشیدن مصرف می کنید. به این ترتیب، طبیعی است که در مورد کیفیت و ایمنی منابع آب خوراکی خود کنجکاو باشید.

تمام آب آشامیدنی در کشور به شدت تحت نظارت است. در بیشتر موارد، کاملاً ایمن است. در همین حال، سایر منابع آب ممکن است برای نوشیدن ناامن باشند.

این مقاله به بررسی انواع مختلف آب آشامیدنی، مواردی که باید در مورد کیفیت و ایمنی آب در نظر گرفته شود، و بهترین انواع آب برای نوشیدن می پردازد.

انواع آب آشامیدنی

منبع آب لوله کشی:  آبی است که از شیرهای خانه خود دریافت می کنید. ممکن است از یک منبع آب شهری  باشد.

آب معدنی: آب معدنی از منابع زیرزمینی تامین می شود. به طور طبیعی حاوی حداقل 250 قسمت در میلیون مواد معدنی از جامدات محلول است.
تقطیر شده. آب مقطر آبی است که مواد معدنی آن حذف شده است. این امر از طریق یک فرآیند تقطیر اتفاق می افتد که در آن آب تبخیر شده و سپس به شکل مایع تبدیل می شود.
آب خالص. آب تصفیه شده آبی است که با اسمز معکوس، فیلتراسیون مطلق یک میکرون، ازن زنی یا تقطیر تصفیه می شود.
بیشتر آب لوله کشی تحت فرآیندهای تصفیه مانند تقطیر یا اسمز معکوس قرار می گیرد. در همین حال، برخی از آب های بطری پلاستیکی نیز ممکن است همین آب معمولی شهری باشد. فقط به این دلیل که آب بطری شده است، لزوماً به این معنی نیست که آب معدنی یا آب سرچشمه است.

 

آیا برخی از انواع آب سالم تر از سایرین هستند؟

بیشتر آب آشامیدنی ها بی خطر هستند .

استانداردهای آب آشامیدنی به شدت توسط آژانس حفاظت از محیط زیست  و کارخانه های آب معدنی  توسط سازمان غذا و دارو تنظیم می شود.

در حالی که ممکن است تفاوت های جزئی در طعم و محتوای مواد معدنی انواع مختلف آب وجود داشته باشد، اما در بیشتر موارد، آنها به همان اندازه سالم هستند.

 

معایب انواع خاصی از آب آشامیدنی

هر کدام از انواع آب اشامیدنی می تواند جنبه های منفی نیز داشته باشد.

تمام آب، صرف نظر از اینکه بطری شده باشد یا از شیر لوله کشی ، خطر آلوده شدن در منبع را دارد. آلاینده ها می توانند پاتوژن های بی ضرر یا بالقوه مضر مانند E. coli اگر باشند نیزمی تواند باعث بیماری شدید دستگاه گوارش شود .

اگر آب لوله کشی شما از منبع آب شهری تامین می شود، احتمالاً برای وجود عوامل بیماری زا کنترل و به طور منظم آزمایش می شود.

نکته منفی در رابطه با آب بطری شده تولید مقادیر زیادی زباله پلاستیکی یکبار مصرف است. اغلب اوقات، اگر به آب لوله کشی سالم مثل آبسردکن اصفهان دسترسی داشته باشید، غیر ضروری است.

در نهایت، آب بطری معمولاً قیمت بالاتری نسبت به آب لوله کشی دارد.

بنابراین، اگر در جایی هستید که از آبسردکن های متصل به آب لوله کشی مثل آبسردکن های وفایی استفاده می شود، انتخاب نوشیدن آب از آبسردکن متصل به آب شهری به جای آب بطری می تواند سالم ترین آب برای نوشیدن باشد که هم هزینه های شما و هم میزان زباله های پلاستیکی تولید شده را کاهش دهد.

 

خلاصه

انواع مختلفی از آب آشامیدنی وجود دارد، اما اساساً همه به یک اندازه سالم هستند. تمام آب آشامیدنی خطر آلوده شدن را به همراه دارد. آب بطری زباله های پلاستیکی یکبار مصرف تولید می کند و ممکن است گران تر باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button