سرد نگه داشتن مواد غذایی فروشگاه

قیمت ابسردکن
استعلام قیمت آبسردکن
16 مارس, 2021
کنترل بوی بد در سردخانه
کنترل بو در سردخانه
29 می, 2021

همه چیز درباره سرد نگه داشتن مواد غذایی فروشگاه

سرد نگه داشتن مواد غذایی فروشگاه : فروشگاه ها باید مواد غذایی بسیاری را در یخچال های خود نگهداری کنند. هر کدام از این مواد غذایی باید در دمای معینی نگهداری شوند تا آسیبی به بافت های آنها وارد نشود و عمرشان کم نشود و ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع سرد نگه داشتن مواد غذایی فروشگاه بپردازیم.

عموما در فروشگاه ها تمام مواد غذایی در یخچال فریزر های بزرگ نگهداری می شوند. یخچال هایی که دمای آنها قابل تنظیم است و می توانند محصولاتی که فقط نیاز به سرد شدن دارند و محصولاتی که نیاز به منجمد شدن دارند را در قسمت های مختلفی نگهداری کنند.

به همین دلیل است که افراد باید بدانند که بهتر است هر محصول در چه دمایی نگهداری شود تا دمای یخچال فریزر را تنظیم کنند.

 

توجه به نکات مهم در مورد سرد نگه داشتن مواد غذایی 

برخی از مواد غذایی نیاز به سرد شدن در دماهای پایین و برخی نیاز به سرد شدن در دماهای زیر صفر درجه دارند. به طور مثال دمای سرد نگهداشتن گوشت با لوبیا و نخود و متفاوت است. در بحث سرد نگه داشتن باید به نکاتی همچون میزان رطوبت و مقدار سرما نیز توجه کرد.

برخی از مواد غذایی نیاز به رطوبت دارند. اگر این رطوبت به طور مکرر بالا و پایین برود مشکل ساز می گردد چون در صورت بالا بودن ممکن است، مواد غذایی کپک بزنند و در صورت کمتر شدن رطوبت خشک می شوند.

قابل ذکر است که تغییر ناگهانی دما می تواند عمر مواد غذایی را کم کند. این مواد غذایی تا چند هفته بیشتر نمی توانند در یخچال فریزرهای فروشگاهی ها بمانند وگرنه از کیفیتشان کاسته می شود و طعم و مزه آنها تغییر می کند.

گفتنی است که در اکثر فروشگاه ها از یخچال هایی برای منجمد کردن مواد غذایی مانند بستنی نیز استفاده می شود.

بهترین یخچال و آبسردکن های صنعتی در فروشگاه وفایی مارکت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button