مصرف برق آبسردکن

نصب آبسردکن برای کمک به محیط زیست با حذف بطری های پلاستیکی آب معدنی
نصب آبسردکن برای کمک به محیط زیست
11 می, 2022
آیا آب بطری آب معدنی مناسب نوشیدن است
آیا آب بطری آب معدنی مناسب نوشیدن است
23 می, 2022

آیا مصرف برق آبسرد کن زیاد است و آیا باید آن را در طول شب خاموش کنم تا در مصرف برق صرفه جویی شود ؟

مصرف برق آبسردکن : داشتن یک منبع مناسب از آب خنک و تصفیه شده در مکان عمومی مثل شرکت ، مدرسه و … یک راه حل عالی برای کمک به مردم برای رفع تشنگی و افزایش انرژی است. اما این که آیا در شب نیز این آبسردکن ها باید روشن بماند یا خاموش شود ؟

البته که خاموش کردن گزینه بهتری است :

شرکت آبسردکن اصفهان وفایی از نظر سیاست زیست محیطی گام های بزرگی در جهت رفع مشکلات محیط زیست برداشته است  و در ساخت محصولات سعی می شود که انرژی برق کمتری را مصرف کنند که هر یک از محصولات  از نظر اقتصادی نیز کارآمد و سازگار باشد. اما هزینه برق آبسردکن به میزان استفاده نیز بستگی دارد .

امروزه یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در فصل تابستان و در مکان های مختلف به خصوص مکان های عمومی مثل پارک ها، ادارات، مراکز خرید و … آبسردکن ها میباشند که این دستگاه ها را در انواع مختلف شکل و سایز میتوانید ببنید اما نحوه استفاده از آبسرد کن از هنگام نصب تا هر بار استفاده نیازمند رعایت نکاتی است که منجر به بهبود کارایی دستگاه و افزایش عمر مفید آن میشود.

تاثیر موتورهای آبسردکن برقی

 

موتورهای قرار گرفته در آبسردکن استیل عمومی تعیین کننده میزان مصرف انرژی برق می باشد. هرچه موتور از کیفیت بالاتری برخوردار باشد ، مصرف برق آن کاسته  می شود.

بهتر است در ساخت آبسردکن از موتورهایی تحت نظارت استانداردهای جهانی و بین المللی  استفاده شود . زیرا این موتورها مصرف برق بهینه تری دارند در عین اینکه بالاترین مقدار آب خنک را در مدت زمان کم تری به مخزن آبسردکن میفرستد که به این دلیل در زمان کمتریآب خنک به مصرف‌کننده تحویل می دهد.

عایق های مورد استفاده که دور مخزن آبسردکن قرار داده می شود نیز در مصرف برق تاثیر گذار هستند که در افزایش کیفیت و ماندگاری سردی و خنکی آب تاثیرگذار است. در نتیجه موتور آبسردکن کمتر کار می‌کند و به طول عمر موتور نیز اضافه می‌شود.

سایر قسمت ها نیز مثل جنس بدنه، قدرت کمپرسور، نوع مخزن و کلاً تمام قسمتهای مختلف یک آبسردکن می‌تواند تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی کنند .

میزان برق مصرفی به این صورت است که آبسردکن باید ۲۴ ساعته به برق وصل باشد؛

در غیر اینصورت آبسردکن با قطع جریان برق از کار افتاده و نمی تواند آب را خنک کند. امروزه اختراعات جدیدی ارائه شده است مبنی بر اینکه آبسردکن ها نیازی به اینکه ۲۴ ساعت به برق وصل باشند را ندارند و می توانند مقداری از برق مصرفی خود را ذخیره کنند و در بازه زمانی مشخص از آن استفاده کنند.

این مدل از آبسردکن برقی اگر به بازار عرضه شوند نه تنها در مصرف بهینه برق سودمند هستند بلکه ۲۴ ساعته آب خنک و گوارا به مصرف کننده تحویل می دهند. البته این را باید بدانید که این مدل از آبسردکن ها هنوز وارد بازار نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button