مهمترین کاربرد یخچال صنعتی

تاریخچه یخچال و فریزر
تاریخچه یخچال و فریزر
7 ژوئن, 2020
انواع آبسردکن در بازار
انواع آبسردکن در عین کاربری و کاربرد آبسردکن ها
29 سپتامبر, 2020

مهمترین کاربرد یخچال صنعتی چیست ؟

از مهمترین  کاربرد یخچال صنعتی  فروشگاه وفایی که مانند یخچال و فریزر معمولی نیز نیست بلکه از نظر مقیاس و جزئیات فراتر از آن است. آنها را می توان به عنوان تجهیزات و لوازم جانبی برای از بین بردن گرما از فرآیندها یا مواد در مقیاس بزرگ تر استفاده کرد و دما را به مقدار دلخواه کاهش داد تا مواد غذایی و فاسد شدنی دچار آسیب نشوند. بسته به پارامترهای مختلفی مانند مقیاس تولید، اختلاف دما، دقت یا دمای مورد انتظار نوع یخچال صنعتی نیز فرق می کند.

انواع یخچال صنعتی

این نوع سیستم از سال های اولیه قرن بیستم از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. و کاربرد یخچال صنعتی فراوان است از نظر تاریخی، صنایعی مانند مواد غذایی و نوشیدنی، دارویی یا پتروشیمی، برای کاهش درجه حرارت محصولات یا فرایندهای آنها یا محافظت از آنها در شرایط مطلوب و یا حفظ آنها در شرایط بهینه از این سیستم استفاده می کنند.

در صنايعي كه زيست پردازش در آن دخيل است، براي رسيدن به حداكثر عملكرد در واكنش ها، يا اجتناب از فروپاشي و خرابی محصولات، معمولا از یخچال های صنعتی استفاده می شود. یخچال های معمولی توان نگهداری مواد غذایی صنایع بزرگ را ندارند بنابراین از سیستم های  صنعتی استفاده می شود.

کاربرد یخچال صنعتی

 

همانطوری که گفته شد کاربرد یخچال صنعتی به مراتب بیشتر از یخچال های خانگی و معمولی است و از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. یخچال های صنعتی برای تحقق الزامات تعیین شده بر اساس ویژگی های خاص هر صنعت طراحی می شوند. صنایع اصلی که به سیستم های برودتی یا خنک کننده نیاز دارند عبارتند از:

  • صنایع غذایی
  • مواد شیمیایی و پتروشیمی
  • دارویی
  • صنایع نوشیدنی
  • صنعت میوه ( سردخانه ها)
  • و صنایع دیگر

استفاده از یخچال صنعتی در صنایع مواد غذایی به مراتب بیشتر از صنایع دیگر است. مطمئنا شما انواع مختلفی از آنها را در فروشگاه های بزرگ مواد غذایی دیده باشد.

فروشگاه وفایی مارکت فروشنده و عرضه کننده انواع یخچال ها و آبسردکن های صنعتی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button