نصب آبسردکن برای کمک به محیط زیست

ابعاد آبسردکن استیلجنس بدنه و مخزن آبسردکن
جنس بدنه و مخزن آبسردکن
2 می, 2022
مصرف برق ابسردکن
مصرف برق آبسردکن
18 می, 2022

نصب آبسردکن برای کمک به محیط زیست با حذف بطری های پلاستیکی آب معدنی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید با نصب آبسردکن های صنعتی استیل و به راحتی در دسترس بودن آب خنک در محیط های عمومی کمک شایانی به حفظ محیط زیست و  حفظ حیات گونه های مختلف جانداران خواهید شد : مثلا شاید با ورود روزانه هزاران قطعه بطری پلاستیکی به اقیانوس جاندارانی بزرگ مثل کوسه ها نیز آن ها را بخورند و جانشان را از دست بدهند.
در این مقاله به خطر افتادن گونه ای از این کوسه ها به نام کوسه وال که طول آن به 40 متر یا بیشتر می رسد را شرح می دهیم.

کوسه وال بزرگترین ماهی در دریا است با این حال، آنها با خوردن پلانکتون های کوچک زندگی شان را می گذرانند انسان ها می توانند بدون ترس از تهدید حمله با آنها شنا کنند زیرا جاندارانی ملایم، شگفت آور برازنده و زیبا هستند. و آنها به لطف ما انسانها در ساعت 137 قطعه پلاستیک را می بلعند.

داستان کوسه نهنگ

کوسه نهنگ ها از دوره ژوراسیک در اقیانوس های جهان شنا می کند.در حالت طبیعی اگر به حال خود رها شوند، می توانند تا 70 سال عمر کنند و وزنشان به 20.6 تن افزایش می یابد – سه و نیم برابر وزن یک فیل بالغ. اما در حال حاضر در معرض خطر انقراض هستندکه تحقیقات اخیر تهدید جدیدی را نشان داده است: پلاستیک.

کوسه نهنگی یکی از سه گونه کوسه شناخته شده است که تغذیه را فیلتر می کند. آنها غذای خود را در لقمه های عظیم آب های سطحی جمع آوری می کنند که از آبشش های آنها عبور می کند. آب فیلتر می شود و همه چیز باقی می ماند. زمانی که اقیانوس چیزی بیش از مواد آلی داشت، این موجودات باشکوه رشد کردند.

 

چگونه بطری پلاستیکی بر کوسه‌ نهنگ ها و دیگر جانداران دریایی تأثیر می‌گذارد

 

تا همین اواخر، هیچ کس واقعاً تأثیری که زباله پلاستیکی ممکن است بر موجودات زنده داشته باشد، نمی دانست. همه ما عکس های وحشتناکی از پرندگان دریایی، فوک ها، لاک پشت ها و دیگر موجودات را دیده ایم که با بلعیدن قطعات پلاستیکی خفه شده اند.

با این حال، اکنون اعتقاد بر این است که “قرار گرفتن در معرض برخی از آلاینده های مرتبط با پلاستیک می تواند عملکرد منظم سیستم غدد درون ریز را مختل کند، سیستمی که مسئول کنترل رشد و تولید مثل است . آنچه که زندگی جانداران دریایی را در درازمدت در معرض خطر قرار می دهد اما اگر به انگیزه بیشتری برای اقدام در مورد پلاستیک نیاز دارید، احتمالاً باید به خاطر داشته باشید که فقط حیات دریایی در خطر نیست.

بطری های پلاستیکی در همه جا وجود دارد و همه جانداران حتی انسان ها در معرض خطر هستند.

بطری های پلاستیکی یکبار مصرف اقیانوس ها و سواحل ما را نابود می کنند.

 

اکنون زمان تغییر و تحول  است

ما در این وبلاگ در مورد مشکلات زباله های پلاستیکی زیاد صحبت کرده ایم . ما بارها و بارها گفته ایم که سالانه حدود 8 میلیون تن پلاستیک از خشکی وارد اقیانوس می شود . و ما هم مسائلی را که باعث این امر می شود و هم راه هایی را که همه می توانیم برای جلوگیری از آن کمک کنیم، برشمرده ایم که از بهترین راه حل ها می توان به خرید و نصب آبسردکن استیل متصل به شیر آب نام برد.

زباله های پلاستیکی همه جا هستند. هر کجا. و به نوعی می تواند ناامید کننده به نظر برسد. زیرا همه چیز فراگیر شده است. اما این بدان معنا نیست که ما نباید سعی کنیم کاری در مورد آن انجام دهیم. مطمئناً، مقدار پلاستیکی که با استفاده از نوشیدن آب آبسردکن در هر بار از محیط زیست جدا می کنید، فقط یک قطره کوچک در اقیانوس است. اما با حدود چندین میلیارد بطری آب پلاستیکی یکبار مصرف که هر سال در جهان خریداری می‌شود، اگر همه ما خرید را متوقف کنیم و نوشسدن آب از آبسردکن را شروع کنیم، تحولی عظیم است .

خرید آبسردکن از فروشگاه آبسردکن اصفهان وفایی مارکت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button