نوشیدن آب و رفع بسیاری مشکلات

تاثیر وجود آبسردکن در سلامت بدن و قلب
تاثیر وجود آبسردکن در سلامت بدن و قلب
30 می, 2022
آیا نوشیدن آب استرس را کاهش می دهد ؟
آیا نوشیدن آب استرس را کاهش می دهد ؟
29 ژوئن, 2022

5 دلیل نوشیدن آب و رفع بسیاری مشکلات

نوشیدن آب و رفع بسیاری مشکلات : آیا روزانه به اندازه کافی آب می نوشید؟

آیا می دانستید؟ هر چه آب بیشتری بنوشید، وضعیت بهتری دارید.

آب برای زندگی روزمره ما ضروری است و می تواند هر مشکلی را که ممکن است برای سلامتی خود با آن مواجه شوید حل کند.

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا مصرف بیشتر آب به صورت منظم می تواند مشکلات روزانه سلامتی و سایر مشکلات را حل کند.

 

از سردرد و میگرن جلوگیری می کند

اکثر سردردها یا میگرن هایی که تجربه می کنید به دلیل کم آبی بدن است.  سردرد/میگرن کم آبی زمانی اتفاق می افتد که بدن شما به آب کافی آب نداشته باشد. و  ما در طول زندگی روزمره خود آب بدن را از دست می دهیم، اما گاهی اوقات ممکن است آنقدر آب از دست بدهیم که به اندازه کافی سریع عمل نکنیم که بدن خود را دوباره آبرسانی کنیم. بنابراین، منجر به سردرد و میگرن می شود. برای تسکین درد سردرد ، همراه با ایبوپروفن، آب یا نوشیدنی بیشتری بنوشید.

 

قلب شما را سالم نگه می دارد و از سایر بیماری ها جلوگیری می کند

طبق یک کلاس سلامت  ، نوشیدن حداقل پنج لیوان آب به صورت روزانه می تواند به شما کمک کند شانس ابتلا به حمله قلبی را کاهش دهید . مطالعه‌ای که در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی منتشر شد، به این نتیجه رسید که افرادی که بیش از پنج لیوان آب در روز می‌نوشیدند، در مقایسه با افرادی که کمتر از دو لیوان در روز می‌نوشیدند، 41 درصد کمتر در معرض خطر یا مرگ ناشی از حمله قلبی بودند. مزایای اضافه شده مصرف آب کافی این است که به طور بالقوه می تواند خطرات سرطان  مانند سرطان روده بزرگ، سینه یا مثانه را کاهش دهد.

 

متابولیسم بدن را افزایش می دهد

اگر می خواهید وزن کم کنید، نوشیدن مقداری آب اضافی تنها کاری است که باید انجام دهید تا وزن اضافی تان کاهش یابد. آکادمی تغذیه و رژیم‌شناسی پیشنهاد می‌کند که نوشیدن یک یا دو لیوان آب قبل از خوردن هر وعده غذایی می‌تواند باعث شود احساس سیری کنید تا کمتر غذا بخورید. همچنین، یک مطالعه منتشر شده توسط مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی که با نوشیدن حدود هفده اونس آب کشف شد، می تواند میزان متابولیسم را تا 30 درصد در مردان و زنان سالم افزایش دهد. افزایش متابولیک در عرض 10 دقیقه پس از نوشیدن آب رخ می دهد، اما در 30-40 دقیقه پس از این واقعیت به حداکثر می رسد.

 

باعث صرفه جویی در پول شما می شود

استفاده از آب آبسردکن که بتوانید همیشه همراه خود داشته باشید، از خرید مجدد بطری آب یا نوشیدنی شیرین دیگری که تشنگی شما را برطرف می کند، جلوگیری می کند.

و از همه مهمتر این است که اگر آب تصفیه شده آبسردکن در اصفهان یا شیر را نسبت به نوشیدنی دیگری بنوشید، در هزینه ها صرفه جویی می کنید.

 

شما را در رکود بعد از ظهر نیز هوشیار نگه می دارد

همه‌ی ما در یک مقطع زمانی کسالت بعد از ظهر را تجربه کرده‌ایم  زمانی که بعد از ناهار فقط خسته هستیم و می‌خواهیم کمی چرت بزنیم. تمرکز روی کاری که باید انجام دهید سخت است. با نوشیدن مقداری آب اضافی – می تواند به شما در افزایش هوشیاری، تمرکز و حافظه کوتاه مدت کمک کند. سطح کم آبی 2٪ می تواند باعث مشکلات حافظه کوتاه مدت و مشکل در تمرکز پشت صفحه رایانه یا مطالعه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button