آیا نوشیدن آب استرس را کاهش می دهد ؟

5 دلیل نوشیدن آب و رفع بسیاری مشکلات
نوشیدن آب و رفع بسیاری مشکلات
22 ژوئن, 2022
سالم ترین آب برای نوشیدن
سالم ترین آب برای نوشیدن در آبسردکن وفایی متصل به آب شهری
16 آگوست, 2022

آیا نوشیدن آب استرس را کاهش می دهد ؟

نوشیدن آب و کاهش استرس : با توجه به اینکه دو سال گذشته چالش برانگیز بوده است ، این بیماری همه گیر باعث افزایش 25 درصدی اضطراب و افسردگی شده است که جای تعجب نیست زیرا بسیاری از افراد از راه دور کار می کنند و تعامل اجتماعی پایین بیاید.

استرس واکنش بدن به موقعیت‌ها و محیط‌هایی است که ما آن‌ها را مضر می‌دانیم، چه واقعی باشند و چه خیالی. این نحوه واکنش بدن ما به احساس غلبه بر فشارهایی است که تجربه می کنیم. سطوح خاصی از استرس طبیعی است، با این حال، سطوح بالای استرس طولانی مدت می تواند بسیار آسیب رسان باشد.

عوامل استرس زا جدید در حال ظهور هستند، با افزایش قیمت ها و ناراحتی جهانی. همه اینها می تواند به افزایش استرسی که افراد احساس می کنند کمک کند.

استرس می تواند هم علائم عاطفی شدید و هم علائم فیزیکی ایجاد کند که می تواند به مشکلات سلامتی ظاهر شود.

در اینجا برخی از مشکلات بهداشتی ناشی از استرس آورده شده است:

  • سردرد
  • بیماری قلبی
  • دیابت
  • مشکلات معده
  • بیخوابی
  • سوزش سردل

 

نوشیدن آب چگونه می تواند استرس را کاهش دهد؟

شاید از خود بپرسید، نوشیدن آب چگونه استرس را کاهش می دهد؟ مطالعات نشان داده‌اند که کم‌آبی بدن منجر به افزایش سطح کورتیزول، هورمون استرس می‌شود، بنابراین کم‌آبی نه تنها بر سلامت جسمانی شما تأثیر می‌گذارد، بلکه بر سلامت روان شما نیز تأثیر گذار هست. همچنین طبیعت چرخه ای دارد. هرچه افراد استرس بیشتری داشته باشند، کمتر مشروبات الکلی می نوشند و باعث کم آبی بدن می شود که بر سلامت روان آنها تأثیر می گذارد…

با وجود این همه کورتیزول در مغز ما، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم نوشیدن مقدار مناسب آب را فراموش می کنند. بر اساس گزارش اخیر ما ، 33 درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفتیم کمتر از 4 لیوان آب در روز می نوشند، و برخی می گویند که هنگام کار از خانه کمتر آب می نوشند.

 

نکاتی برای افزایش مصرف آب

یک هدف روزانه واقع بینانه تعیین کنید – رسیدن به هدف خود را خیلی سخت نکنید، در غیر این صورت شکست خواهید خورد.
یک بطری آب قابل استفاده مجدد همراه خود داشته باشید و پر کنید ، وقتی متوجه شدید که خالی می شود، آن را دوباره از آبسردکن پر کنید زیرا آب آبسردکن آبی در جریان است و بسیار سالم است .
یادآوری ها را تنظیم کنید – حافظه ما اغلب ما را از کار می اندازد، به خصوص اگر احساس استرس یا کم آبی داشته باشیم. یک یادآوری برای نوشیدن آب در تلفن خود با تنظیم کنید.
نوشیدنی های دیگر را با آب جایگزین نکنید و مثلا به جای نوشیدن نوشابه، آب بنوشید.
قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید.
هنگام بیدار شدن و قبل از خواب آب بنوشید  اگر زمان هایی را برای نوشیدن آب تعیین کرده اید، نوشیدن آن را به خاطر بسپارید.

در فروشگاه وفایی انواع آبسردکن اصفهان را بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button