کنترل بو در سردخانه

سرد نگه داشتن مواد غذایی فروشگاه
سرد نگه داشتن مواد غذایی فروشگاه
9 می, 2021
تجهیزات سرمایشی مواد غذایی وسیع
تجهیزات سرمایشی مواد غذایی وسیع
3 ژوئن, 2021

چگونگی کنترل بو در سردخانه

نگهداری میوه و سبزیجات و… داخل سردخانه ای با دمای مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا شرایط نگهداری این محصولات ساده نیست و به طور مثال اگر دمای سردخانه برای آن ها زیر صفر برود باعث می شود تا کیفیت و مرغوبیت خود را از دست بدهند و از طرفی اگر از دمای پایین در نگهداری آن ها استفاده نشود نیز میکروارگانیسم ها تکثیر نمی شوند و اقلام ممکن است کنترل بو در سردخانه از دست برود.

سردخانه

شما باید دمای سردخانه خود را به نحوی حفظ کنید که بو، طعم، ظاهر و کیفیت ویتامینی میوه ها و سبزیجات و سایر مواد غذایی حفظ شده و فاسد نشوند.

فاسد شدن حتی بخشی از محصولات می تواند کنترل بو در سردخانه را از دست شما گرفته و موجب تغییر بو و طعم و ظاهر سایر محصولات و ضرر شما شود.

نحوه از بین بردن  بوی بد در سردخانه

حال به بیان چگونگی کنترل بو در سردخانه می پردازیم، یکی از راه های عمده کنترل بو در سردخانه ها تنظیم دمای آن ها با توجه به موادی است که در آن ها نگهداری می شوند.

عموماً در دفترچه سردخانه ها این موارد توضیح داده شده است اما در صورتی که شما با نبود اطلاعات مواجه شدید می توانید از پشتیبانی این محصولات استفاده کرده تا با راهنمایی آن ها از فساد و بوی نامطبوع در سردخانه جلوگیری کنید.

لازم به ذکر است که اگر هنوز سیستم سرمایشی انبار خود را انتخاب نکرده اید، توجه داشته باشید که در صورت خرید سیستمی با قابلیت کنترل تهویه، کنترل رطوبت و تنظیم نحوه انجماد مواد غذایی، دیگر نیاز به نگرانی برای چگونگی از بین بردن  بو ی بد و نامطبوع  نخواهید داشت و خود سیستم همه این کار ها را برای شما انجام خواهد داد.

شستشوی چند وقت یکبار سطوح کف و دیواره و سقف سردخانه ها و کنترل نور فضای سردخانه به نحوی که از تابش مستقیم خورشید دور باشند نیز از دیگر عوامل کمک کننده  در کنترل بو هستند.

بهترین و حرفه ای ترین آبسردکن های و سردخانه و یخچال های صنعتی را از فروشگاه وفایی بخواهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button